Η επιχείρηση A.S. Prote Maritime Ltd συμμετείχε στη διεθνή ναυτιλιακή έκθεση “ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ 2022”, για την προώθηση των αποτελεσμάτων του έργου και για την ικανοποίηση των υποχρεώσεών της στο έργο με τίτλο: ARSx2 (AeRial System and Anti piRacy System), Σύστημα επιτήρησης θαλασσίων περιοχών με τη χρήση Συστημάτων μη Επανδρωμένων Αεροσκαφών {ΣμηΕΑ ή Unmanned Aircraft Systems (UAS)} για την αποφυγή και πρόληψη της πειρατείας σε εμπορικά πλοία. Το περίπτερο της εταιρίας ήταν συνολικού εμβαδού 30.25 τ.μ. με αριθμό 2.151, στη δεύτερη από τις τέσσερεις αίθουσες (Halls) της διοργάνωσης.
Στα πλαίσια της συμμετοχής της εταιρίας δημοσιεύθηκε άρθρο στο 4ο ενημερωτικό δελτίο της έκθεσης ΠΟΣΙΔΩΝΕΙΑ 2022 και αναφέρει πληροφορίες για την συμμετοχή της εταιρίας A.S. Prote Maritime Ltd.